Powerbank Anker 633 (MagGo) Powerbank Anker 633 (MagGo)

Przybornik smartfilmowca: powerbank Anker 633 (MagGo)

Tym artykułem inauguruję cykl, w którym skupimy się na różnego rodzaju akcesoriach przydatnych w warsztacie mobilnych fotografów i filmowców. Tak, nie ma tu pomyłki. Pomimo tego, że artykuły określam mianem przybornika smartfilmowca to fotografowie także znajdą tutaj coś dla siebie.

Pierwszym z branych na tapet akcesoriów jest powerbank. Smartfony pomimo wielu oczywistych zalet mają także wady – jedną z nich jest wytrzymałość baterii. Niewielkie rozmiary urządzeń mobilnych sprawiają, że montowane w nich ogniwa są wynikiem kompromisu pomiędzy pojemnością a rozmiarem właśnie. Z kolei wielkość ogniwa przekłada się na ilość możliwej do zgromadzenia energii. Upraszczając temat ma to bezpośrednie przełożenie na długość pracy na baterii. Oczywiście w grę wchodzi wiele innych czynników jak zapotrzebowanie na prąd konkretnego modelu telefonu, optymalizacja oprogramowania czy w końcu stopień zużycia ogniwa, ale to nie są zagadnienia nad którymi będziemy pochylać się w tym artykule.

Tym co bezspornie jest kwestią oczywistą to stwierdzenie, że: filmowanie i fotografowanie smartfonami bardzo szybko drenuje baterię. Stąd już prosta droga do wniosku, że absolutnym must-have w plecaku każdego pasjonata mobilnego wideo i fotografii jest powerbank. Głupio byłoby nie nagrać czegoś lub nie uchwycić świetnego kadru tylko dlatego, że w ręce mamy rozładowane urządzenie, prawda?

Powerbank do smartfona – kwestia kluczowa

Skoro ustaliliśmy, że powerbank do smartfona to kwestia kluczowa czas przejść do wybrania konkretnego modelu. Moimi priorytetami są tutaj: zaufana marka, pojemność, jakość wykonania oraz rozmiar i waga. Biorąc pod uwagę powyższe urządzeniem, które wpadło mi w oko stał się powerbank marki Anker. Konkretnie Anker 633 (MagGo) oferujący ponad to co powyżej jeszcze kilka innych zalet, ale po kolei.

Powerbank Anker 6333 (MagGo)

Zacznijmy od pojemności, ta w omawianym modelu wynosi 10 000 mAh. Uśredniając parametry typowej baterii w smartfonie powinno to wystarczyć na niemalże dwukrotne naładowanie w pełni rozładowanego telefonu. Trzeba przyznać, całkiem sporo jak na kompaktowe rozmiary urządzenia (107 mm x 66.5 mm x 18.15 mm) i jego niewielką wagę (218 g). Kolejną istotną, z punktu widzenia użytkowników smartfonów marki Apple, funkcją jest wsparcie dla technologii MagSafe. Powerbank pewnie trzyma się telefonu i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się przypadkiem go odpiąć. Skoro jesteśmy już przy ładowaniu magnetycznym to w tej, bezprzewodowej opcji mamy do dyspozycji 7.5W. Niby niewiele ale w codziennym użytkowaniu sprawdza się zaskakująco dobrze. W razie potrzeby możemy skorzystać także z połączenia kablowego i tutaj ładowanie odbywa się z prędkością 20W USB-C (kabel w zestawie) oraz 18W korzystając z USB-A.

Najsłabszym elementem, omawianego urządzenia jest nóżka. To znaczy dobrze że jest bo spełnia swoją funkcję, natomiast do najstabilniejszych nie należy. Zdarza mi się z niej korzystać, ale za każdym razem mam nieodparte wrażenie że telefon byłby w stare przewrócić choćby silniejszy podmuch wiatru.

Tylko iPhone?

No właśnie nie tylko! OK, na urządzeniach z Androidem nie skorzystasz z wygody MagSafe a co za tym idzie także wspomniana w akapicie powyżej nóżka pozostanie bezużyteczna, ale… Anker 633 (MagGo) nadal świetnie sprawdzi się do ładowania jakiegokolwiek innego urządzenia. Wiem co mówię bo zdarzyło mi się ładować także smartfona na Androidzie oraz inne akcesoria. Co więcej tytuł oferty na Amazonie jest mylący. Znajdziesz. w nim sugestię, że powerbank współpracuje “tylko z iPhone 13/13 Pro / 13 Pro Max / 12/12 Pro i 12 Pro Max”. To nie jest prawdą. Korzystam z iPhone 15 Pro, więc poza wspomnianymi wyżej modelami opisywane tutaj urządzenie naładuje także te nowsze.

Nadmienię, że na rynku jest dostępny także drugi, bliźniaczy model. Producent nazwał go mało oryginalnie bo Anker MagGo Power Bank (10K). Posiada wyświetlacz, oferuje 15W przy ładowaniu bezprzewodowym oraz 27W “na kablu” (USB-C). W zależności od promocji bywa czasem tylko niewiele droższy od opisywanego w tym artykule modelu.

Czy polecam urządzenie marki Anker? Oczywiście! Dla mnie to najlepszy powerbank do smartfona.


PS Sprawdź mój poradnik prezentowy, być może znajdziesz tam coś jeszcze dla siebie lub kogoś z twoich bliskich 🙂

Powyższy odnośnik jest linkiem afiliacyjnym. Oznacza to, że kiedy dokonasz zakupu klikając na niego to ja od takiej transakcji otrzymam prowizję. Ostateczna cena produktu się nie zmieni, potraktuj to więc jako formę podziękowania.