O mnie

Marcin Plewa

Nazywam się Marcin Plewa, urodziłem się w 1988 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Pamiętam świat bez telefonów komórkowych, internetu i mediów społecznościowych, ale... nie wyobrażam sobie współczesności bez nich. Z dobrodziejstw technologii korzystam zresztą każdego dnia gdyż zawodowo związany jestem z projektowaniem graficznym i programowaniem stron internetowych. 

Zostaję youtuberem!

7 kwietnia 2019 roku założyłem swój pierwszy (i jedyny jak dotąd) kanał na YouTube, kilka dni później trafił tam mój pierwszy film. Musisz wiedzieć, że nie miałem nigdy wcześniej styczności z tworzeniem materiałów wideo - dotychczas byłem jedynie biernym konsumentem treści, zapragnąłem jednak sprawdzić jak to jest stanąć po drugiej stronie obiektywu.

Nie ukrywam, że rola twórcy bardzo mi się spodobała, a to jak odebrane zostały moje pierwsze produkcje utwierdziło mnie w przekonaniu, że warto robić to dalej. Mając świadomość braków warsztatowych oraz dysponując sprzętem o ograniczonych możliwościach postanowiłem swoje wady przekuć w zalety i tak oto zrodziła się idea powstania serii #shotonsmartphone - zafascynowany jakością materiałów wideo tworzonych kamerami wbudowanymi w smartfony (m. in. serią Shot on iPhone) postanowiłem sprawdzić czy osoba bez doświadczenia może osiągnąć podobny poziom.

Seria #shotonsmartphone to próba pokazania drogi "od zera do bohatera" - to miejsce gdzie dzielę się zdobytą wiedzą czekając na twoje cenne rady i wskazówki. Dla mnie to motywacja do nauki, a dla ciebie źródło informacji i - mam nadzieję - ciekawych treści szczególnie jeśli tak jak ja zapragniesz dołączyć do grona twórców wideo.

Znajdziesz mnie także tutaj: YouTube / Facebook / Instagram / Twitter / Wykop

W skrócie

  • 7 kwietnia 2019 - zakładam swój kanał na YouTube
  • 10 kwietnia 2019 - publikuję swój pierwszy film
  • 3 września 2019 - oficjalny start bloga
  • 7 stycznia 2020 - pierwszy z moich filmów osiąga próg 1000 wyświetleń
  • styczeń 2020 - start pierwszej serii tematycznej #shotonsmartphone
  • 7 marca 2021 - film o Yerba Mate jako pierwszy notuje 10 000 wyświetleń, wow!

#shotonsmartphone

Interesujesz się mobilnym wideo i fotografią? Świetnie! Tak się składa, że ja również :) Zerknij na poniższe artykuły, myślę że znajdziesz wśród nich coś dla siebie. Po lekturze koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzu lub wyślij do mnie wiadomość e-mail, będzie mi bardzo miło!