O mnie

Nazywam się Marcin Plewa

Urodziłem się w 1988 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Pamiętam świat bez telefonów komórkowych, internetu i mediów społecznościowych, ale… nie wyobrażam sobie współczesności bez nich. Z dobrodziejstw technologii korzystam zresztą każdego dnia gdyż zawodowo związany jestem z projektowaniem graficznym i programowaniem stron internetowych. 

Kamera… akcja! Zobaczmy się YouTube

No właśnie, założyłem kanał na YouTube nie potrafiąc nawet filmować, wariat? Być może! Na pewno ktoś, kto nie boi się wyzwań i ktoś, kto lubi się uczyć. Dodajmy do tego szczere i autentyczne zafiksowanie tematyką możliwości współczesnych smartfonów w zakresie wideo i fotografii i mamy całkiem niezły obraz powodów, które mną kierowały. Nie bez znaczenia były także zgodne opinie bliskich oraz znajomych sugerujące, że powinienem spróbować. Zresztą to uczucie towarzyszyło mi już od dawna. Skoro więc wszystko i wszyscy sugerują, że powinienem, to czemu miałbym nie posłuchać?

Zastanawiając się jak wadę wynikającą z braków warsztatowych przekuć w zaletę postanowiłem zapoczątkować serię #shotonsmartphone. To swego rodzaju wideo-pamiętnik z zapisem drogi, którą pokonuje każdy z nas w jakiejkolwiek dziedzinie. Czyli od momentu kiedy wszystko jest niejasne i nieoczywiste do momentu, kiedy swobodnie poruszamy się w danym zagadnieniu. W moim przypadku to opowieść o nauce filmowania i fotografii. Myślę jednak, że w tej metaforze każdy znajdzie coś dla siebie. Idea polega na tym, że każdy kolejny film publikowany na moim kanale na YouTube to stopniowe podnoszenie poprzeczki i walorów produkcyjnych. Adekwatnie do postępów w nauce oraz odkrywanych możliwości staram się dostarczać coraz lepsze treści. Zaczynamy od “czerstwych” początków ufając, że dojdziemy do etapu na którym uda się tworzyć przyjemne dla oka i ucha produkcje. Zobaczymy!

Jeśli miałbym w trzech zdaniach opisać moją działalność na YouTube mogłoby to brzmieć mniej więcej tak:

Seria #shotonsmartphone to próba pokazania drogi “od zera do bohatera” . To miejsce gdzie dzielę się zdobytą wiedzą ufając, że nie jestem jedynym któremu zależy na wykorzystaniu potencjału jaki drzemie w naszych smartfonach. Dla mnie każdy kolejny film to motywacja do nauki, a dla Ciebie źródło informacji i – mam nadzieję – ciekawych treści szczególnie jeśli tak jak ja zapragniesz dołączyć do grona twórców wideo.

Brzmi dobrze? Rozgość się, zapraszam na wspólną przygodę! 🙂