Marcin Plewa

Marcin Plewa (15)

Ciekawy świata facet, gaduła, youtuber. Namawiali mnie, żebym spróbował przygody z wideo… więc spróbowałem. Na YouTube w ramach serii #shotonsmartphone odkrywam tajniki tworzenia wideo na urządzeniach mobilnych.

W grupie siła!

0

Jak nauczyć się filmować smartfonem? Jak tym samym smartfonem zrobić dobre zdjęcie? Który smartfon wybrać i jakie aplikacje są najlepsze? Do czego służą te wszystkie ustawienia? Mnóstwo pytań, szczególnie tych ze słowem "smartfon" w tle, prawda? Dokładnie takie pytania zaprzątają także moją głowę. I wiesz co? Chyba potrafię ci pomóc albo przynajmniej znam miejsce, którego podświadomie szukasz.

W mgnieniu oka zmienisz perspektywę, obiecuję

0

Kiedy myślę o sobie sprzed lektury książki „W mgnieniu oka: sztuka montażu filmowego” Waltera Murcha, do głowy przychodzi mi jedno słowo: ignorant. Może w tej subiektywnej ocenie jestem względem siebie zbyt surowy, ale wydaje mi się, że dotychczas patrząc, nie widziałem (albo przynajmniej widziałem mniej, niż powinienem). A już na pewno nie rozumiałem tego, na co patrzę i nie zdawałem sobie sprawy z istoty i wagi zagadnienia, które omówimy w dzisiejszym tekście.

Historia mobilnej kinematografii

0

Tekst, który zamierzasz przeczytać pierwotnie został opublikowany 3 lutego 2020 roku. Obecna, zaktualizowana wersja pochodzi z 4 marca 2023 roku. Miłej lektury!

W powszechniej świadomości utarło się przekonanie, że smartfonem nie da się nagrać porządnego wideo. Nie raz usłyszysz zapewne: "tylko lustrzanka" lub po prostu arbitralne "nie da się!". Świat na szczęście pełen jest ludzi, którzy słysząc, że czegoś się nie da, rzucają rękawice wyzwaniu, stwierdzając: sprawdzam! Ten wpis to opowieść o takich właśnie ludziach oraz o tym, że to, co jest wadą dla jednych, dla drugich może być zaletą.

#shotonsmartphone

Interesujesz się mobilnym wideo i fotografią? Świetnie! Tak się składa, że ja również :) Zerknij na poniższe artykuły, myślę że znajdziesz wśród nich coś dla siebie. Po lekturze koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzu lub wyślij do mnie wiadomość e-mail, będzie mi bardzo miło!