Marcin Plewa

Marcin Plewa (16)

Ciekawy świata facet, gaduła, youtuber. Namawiali mnie, żebym spróbował przygody z wideo… więc spróbowałem. Na YouTube w ramach serii #shotonsmartphone odkrywam tajniki tworzenia wideo na urządzeniach mobilnych.

Obejrzałem film nagrany smartfonem… na Netflixie!

0

Tak, tak, tytuł nie jest żadnym clickbaitem. Rzeczywiście na najpopularniejszej platformie wideo można znaleźć film, który został nagrany smartfonem a sytuacja to doprawdy niecodzienna bo akurat Netflix ma bardzo konkretne wymagania w kwestii parametrów dostarczanych do dystrybucji materiałów wideo i bynajmniej na liście akceptowanego sprzętu nie ma (jeszcze) smartfonów. Zatem jak to się stało, że w katalogu dostępnych na platformie produkcji jest jeden taki smartfonowy rodzynek? Niedopatrzenie? Pomyłka? Przypadek? Poszukajmy odpowiedzi, zapraszam do lektury.

Atomowe nawyki - jak zapanować nad swoim życiem, a może nawet osiągnąć sukces 

0

Przyznam, że książka „Atomowe nawyki” której autorem jest James Clear orbitowała w galaktyce moich zainteresowań już od dawna ale jakoś tak zawsze było nam nie po drodze. Dopiero solidna rekomendacja przyjaciela sprawiła, że ostatecznie sięgnąłem po nią i co tu dużo mówić wygląda na to, że przyjaciół ma się także między innymi po to, żeby nie marnować czasu na kiepskie lektury 😃

Slow jogging - moje odkrycie roku

0

Mówi się, że jedne z najciekawszych odkryć często są dziełem przypadku… i chyba jest w tym twierdzeniu sporo prawdy bo właśnie przez przypadek odkryłem slow jogging. Oczywiście nie ja wynalazłem tę technikę bo zrobil to japoński profesor Hiroaki Tanaka, ale za to ja na własnej skórze postanowiłem sprawdzić czy truchtanie w tzw. tempie niko niko rzeczywiście działa. Żeby było jeszcze ciekawiej sprawdziłem też czy da się biegać w ten sposób w domu. Oto moja opowieść.

#shotonsmartphone

Interesujesz się mobilnym wideo i fotografią? Świetnie! Tak się składa, że ja również :) Zerknij na poniższe artykuły, myślę że znajdziesz wśród nich coś dla siebie. Po lekturze koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzu lub wyślij do mnie wiadomość e-mail, będzie mi bardzo miło!